Opplev Venetianernes Venezia: 1. – 5. Juni

*Kun to ledige plassar igjen*

1.-5. Juni tar vi turen til Venezia- ein av verdas vakraste byar! Vi går utanfor turiststrømmen, og jakter på den unike historia, infrastrukturen, logistikken, og ikkje minst få eit innblikk i korleis det er å bu og arbeide i denne byen og  området rundt. Vi vil også komme nær den unike floraen og faunaen på dagsturen vår i lagunen. Med vår kunnskapsrike guide Rita, får vi ei god innføring i korleis dagleglivet i Venezia er.

Vi har også god tid til å beskue dei store serverdigheitene i byen. Markusplassen, Rialto brua og «Sukkenes bro», er berre ein liten smakebit på kva denne byen kan by på.

Dette er turen for deg som vil oppleve Venezia på ein litt annerledes måte enn som vanleg turist!

Pris per person i delt dobbeltrom kr 21500,- (Enkeltromstillegg + kr 3000,-)

Begrensa antall plasser.

Inkludert:

• Fly tur/retur Bergen- Venezia

• 4 netter på 3-stjerners Hotel Citta Di Milano inkludert frukost

• Båttaxi tur/retur Flyplass og Venezia

• 4 middager

• Byvandring og kåseri med norske Rita- «Utanfor turiststrømmen» 

• 1 Aperitif under byvandringa

• Ein kveld i operaen

• 1 Lunsj

• Dagsutflukt med klassisk trebåt- Bragozzo, på oppdagelsesferd i den venetianske Lagunen. Vi stopper undervegs på forskjellige øyer som Murano- glassblåserøya. Lunsj på øyaTorcello, Venezias vugge og Burano, den fargerike fiskerøya. Undervegs skåler vi i Prosecco. Guiden Rita blir med heile dagen.

Ikkje inkludert:

• Reiseforsikring

• Tips 

• Drikke som ikkje er nevnt i programmet .

• Lunsjar som ikkje er nevnt i programmet.